IPD95R1K2P7ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD95R1K2P7ATMA1
JLCPCB Part #
C3289133
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.2Ω@2.7A,10V 15nC@10V 3.5V@140uA 478pF@400V 52W 6A 950V TO-252-3 MOSFETs ROHS