IPA040N08NM5SXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPA040N08NM5SXKSA1
JLCPCB Part #
C3289008
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 3.8V@109uA 39W 4mΩ@38A,10V 6.4nF@40V 75A 80V 93nC@10V TO-220-FP MOSFETs ROHS