IPA052N08NM5SXKSA1
MFR.Part #
IPA052N08NM5SXKSA1
JLCPCB Part #
C3288920
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 3.8V@65uA 3.8nF@40V 38W 5.2mΩ@32A,10V 56nC@10V 64A 80V TO-220 MOSFETs ROHS