IPA50R140CPXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPA50R140CPXKSA1
JLCPCB Part #
C3289005
Package
TO-220-3-31
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 140mΩ@14A,10V 2.54nF@100V 23A 3.5V@930uA 34W 500V 64nC@10V TO-220-3-31 MOSFETs ROHS