IPB240N04S41R0ATMA1
MFR.Part #
IPB240N04S41R0ATMA1
JLCPCB Part #
C3279269
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 17.682nF@25V 1mΩ@100A,10V 221nC@10V 231W 240A 40V 4V@180uA TO-263-7-3 MOSFETs ROHS