IPU80R2K4P7AKMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPU80R2K4P7AKMA1
JLCPCB Part #
C3278970
Package
TO-251-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 150pF@500V 2.4Ω@800mA,10V 2.5A 22W 3.5V@40uA 7.5nC@10V 800V TO-251-3 MOSFETs ROHS