IPP80N06S209AKSA2
MFR.Part #
IPP80N06S209AKSA2
JLCPCB Part #
C3278829
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 190W 2.36nF@25V 4V@125uA 55V 80A 80nC@10V 9.1mΩ@50A,10V TO-220-3 MOSFETs ROHS