IPP80N06S2L07AKSA2
MFR.Part #
IPP80N06S2L07AKSA2
JLCPCB Part #
C3288965
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 130nC@10V 210W 2V@150uA 3.16nF@25V 55V 7mΩ@60A,10V 80A TO-220-3 MOSFETs ROHS