IPN80R3K3P7ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPN80R3K3P7ATMA1
JLCPCB Part #
C3278571
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.9A 120pF@500V 3.3Ω@590mA,10V 3.5V@30uA 5.8nC@10V 6.1W 800V SOT-223 MOSFETs ROHS