ECASD31C476M040KA0
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
ECASD31C476M040KA0
JLCPCB Part #
C3274594
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-40℃~+105℃ 1.5mm 1.6A@100kHz 1000hrs@105℃ 16V 40mΩ 47uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS