ECASD41D476M040KA0
MFR.Part #
ECASD41D476M040KA0
JLCPCB Part #
C3275026
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-40℃~+105℃ 1.6A@100kHz 2000hrs@105℃ 20V 2mm 40mΩ 47uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS