IKW40N65RH5XKSA1
MFR.Part #
IKW40N65RH5XKSA1
JLCPCB Part #
C3191674
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 120uJ 160uJ 165ns 18ns 2.19nF 2.1V@15V,40A 2.1V@40A,15V 250W 265pF 60A 650V 74A 8pF 95nC FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS