107SML035M
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
107SML035M
JLCPCB Part #
C3029911
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 120mA@120Hz 2.321Ω@120Hz 2000hrs@85℃ 35V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS