IPW60R040CFD7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPW60R040CFD7XKSA1
JLCPCB Part #
C3013879
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 109nC@10V 227W 4.354nF 4.5V 40mΩ@10V 50A 600V TO-247-3 MOSFETs ROHS