IPB020N10N5ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB020N10N5ATMA1
JLCPCB Part #
C3279156
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100V 120A 15.6nF@50V 210nC@10V 2mΩ@100A,10V 3.8V@270uA 375W TO-263-3 MOSFETs ROHS