MVK35VC4.7M4*5 4.0TP
MFR.Part #
MVK35VC4.7M4*5 4.0TP
JLCPCB Part #
C3002312
Package
SMD,D4xL5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15mA@120Hz 35V 4.7uF 4mm 5mm ±20% SMD,D4xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS