BZT52B7V5SQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B7V5SQ
JLCPCB Part #
C2942503
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 15Ω 1uA@5V 300mW 7.35V~7.65V 7.5V 80Ω ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS