NCE40H12
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCE40H12
JLCPCB Part #
C341707
Package
TO-220-3L
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 120A 130W 2.5V 380pF 40V 5.4nF 75nC@10V 7mΩ@4.5V N-Channel TO-220-3L MOSFETs ROHS