LP3964EMPX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP3964EMPX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2871765
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uVrms 2.5V 300mV@(800mA) 7V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS