LP3961EMPX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP3961EMPX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2862111
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uVrms 2.5V 7V 800mA 9mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS