LP3852EMPX-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP3852EMPX-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2861078
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 150uVrms 240mV@(1.5A) 4mA 73dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS