EMVA160GDA472MMN0S
MFR.Part #
EMVA160GDA472MMN0S
JLCPCB Part #
C2164513
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.75A@120Hz 16V 18mm 2000hrs@85℃ 21.5mm 4700uF ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS