EMVA500ARA331MKE0S
MFR.Part #
EMVA500ARA331MKE0S
JLCPCB Part #
C2163815
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 12.5mm 13.5mm 2000hrs@85℃ 330uF 50V 600mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS