EMXB250ARA152MMH0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMXB250ARA152MMH0S
JLCPCB Part #
C2157954
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+150℃ 1.21A@100kHz 1000hrs@150℃ 100mΩ@100kHz 1500uF 17mm 18mm 25V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS