BZX84C3V6WQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX84C3V6WQ
JLCPCB Part #
C20167773
Package
SOT-323(SC-70)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V 600Ω 90Ω SOT-323(SC-70) Zener Diodes ROHS