SMA6J43A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J43A-TP
JLCPCB Part #
C19992999
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 43V 52.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.65A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS