RD1C227M6L011PC340
Extended
Manufacturer
Samwha Capacitor
MFR.Part #
RD1C227M6L011PC340
JLCPCB Part #
C18214321
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 220uF 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS