RD1V476M05011PC340
MFR.Part #
RD1V476M05011PC340
JLCPCB Part #
C18214334
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 35V 47uF 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS