EMLA160ADA331MHA0G
MFR.Part #
EMLA160ADA331MHA0G
JLCPCB Part #
C1845445
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10.3mm 160mΩ 16V 3000hrs@105℃ 300mA@120Hz 330uF 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS