HHXD500ARA100MF61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXD500ARA100MF61G
JLCPCB Part #
C2157833
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 33mA@120Hz 5000hrs@105℃ 50V 6.1mm 6.3mm 80mΩ ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS