RC1005F2610CS
Extended
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- MFR.Part #
- RC1005F2610CS
- JLCPCB Part #
- C17465719
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 261Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS