ADC11DL066CIVS/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
ADC11DL066CIVS/NOPB
JLCPCB Part #
C17437054
Package
TQFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.6LSB 11 2 3V~3.6V 66MHz TQFP-64(10x10) Analog to Digital Converters (ADC) ROHS