IPD60R1K5CEATMA1
MFR.Part #
IPD60R1K5CEATMA1
JLCPCB Part #
C17250944
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.5Ω@1.1A,10V 200pF@100V 28W 3.1A 3.5V@90uA 600V 9.4nC@10V TO-252-3 MOSFETs ROHS