BLA10V100M6.3*6 6.3TP
Extended
Manufacturer
SamYoung Electronics
MFR.Part #
BLA10V100M6.3*6 6.3TP
JLCPCB Part #
C165631
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 10V 5000hrs@105℃ 6.3mm 6mm 90mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS