NFA500V4.7M10*12.5 LO
MFR.Part #
NFA500V4.7M10*12.5 LO
JLCPCB Part #
C3002405
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 12.5mm 4.7uF 500V 5mm 62mA@120Hz 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS