K7805M-1000R3
Extended
Manufacturer
rlt
MFR.Part #
K7805M-1000R3
JLCPCB Part #
C48888159
Package
SIP,11.6x7.6mm
Description
-40℃~+85℃ 10.4mm 1000uF 100mVp-p 11.6mm 1A 30mA 410kHz 5V 6.5V~36V 7.6mm 96% Short Circuit Protection、Overheat protection、Over Current Protection、Automatic fault recovery ±4% SIP,11.6x7.6mm DC-DC Power Modules ROHS