NTPF600N80S3Z
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTPF600N80S3Z
JLCPCB Part #
C3280941
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 10W 15.5nC@10V 3.8V 600mΩ@10V 725pF 800V 8A N-Channel TO-220FP MOSFETs ROHS