NTMFS022N15MC
MFR.Part #
NTMFS022N15MC
JLCPCB Part #
C2902172
Package
PQFN-8(4.9x5.8)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.315nF 150V 17nC@10V 22mΩ@10V 4.5V 41.9A 6pF 80.6W N-Channel PQFN-8(4.9x5.8) MOSFETs ROHS