NCV59151DS25R4G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV59151DS25R4G
JLCPCB Part #
C898769
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 13.5V 2.5V 300mV@(1.5A) Fixed Positive D2PAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS