NCP5662MN15R2G
MFR.Part #
NCP5662MN15R2G
JLCPCB Part #
C894996
Package
DFN-8-EP(4x4)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3mA 1.5V 1V@(2.0A) 26uVrms 2A 70dB@(120Hz) 9V Fixed Positive DFN-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS