NCP4569DM28R2
MFR.Part #
NCP4569DM28R2
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 300mA 480mV@(300mA) 50uA 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators