NCP170AXV135T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP170AXV135T2G
JLCPCB Part #
C894966
Package
SOT-563
Description
-40℃~+85℃ 1 1.35V 150mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-563 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS