NCP121AMX165TCG
MFR.Part #
NCP121AMX165TCG
JLCPCB Part #
C892082
Package
XDFN-6-EP(1.2x1.2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.65V 150mA 40uVrms 5.5V 75mV@(150mA) 80dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive XDFN-6-EP(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS