NCP114AMX185TCG
MFR.Part #
NCP114AMX185TCG
JLCPCB Part #
C892020
Package
UDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.85V 245mV@(300mA) 300mA 5.5V 50uA 70uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive UDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS