NCP110AMX120TBG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP110AMX120TBG
JLCPCB Part #
C892011
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 110mV@(200mA) 200mA 20uA 5.5V 95dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS