FCPF400N80Z
MFR.Part #
FCPF400N80Z
JLCPCB Part #
C202134
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 0.5pF 1 N-channel 14A 2.35nF 35.7W 4.5V 400mΩ@10V 56nC@10V 70pF 800V N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS