MMSZ27T3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MMSZ27T3G
JLCPCB Part #
C896790
Package
SOD-123
Description
1 Independent 25.65V~28.35V 27V 500mW 50nA@18.9V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS