MM5Z27VT5G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MM5Z27VT5G
JLCPCB Part #
C896264
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 300Ω 500mW 50nA@18.9V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS