MC78L18ACPRPG
MFR.Part #
MC78L18ACPRPG
JLCPCB Part #
C903149
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 150uV 18V 33V 48dB@(120Hz) 6.5mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS