MC74LCX240DTR2G
MFR.Part #
MC74LCX240DTR2G
JLCPCB Part #
C904098
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 10uA 2 24mA 24mA 2V~3.6V 4 6.5ns@3.3V,50pF 74LCX Tri-State Unidirectional TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS